Godziny pracy

Pon do Pią - 8:00 do 18:00

Sob 9:00 do 15:00

Zadzwoń

+48. 536 860 730

FAQ - Naczęściej zadawane pytania

Naczęściej zadawane pytania

  • Piana poliuretanowa czy tradycyjne metody?

    Obecnie w kwestii ocieplania poddaszy wełna mineralna konkuruje z coraz popularniejszą pianką PUR, która cechuje się nieco lepszymi parametrami i wyższą skutecznością. Jeśli zależy nam na skutecznym ociepleniu w zimie oraz niedopuszczaniu wysokiej temperatury w lecie to pianka poliuretanowa sprawdza się o wiele lepiej niż wełna mineralna. Ma niską przewodność ciepła i to przy znacznie cieńszej warstwie niż w przypadku wełny. Pianka lepiej sprawdza się przy delikatnych konstrukcjach, w których dach nie może być zbytnio obciążony, ponieważ w porównaniu z wełną jej waga jest nawet o połowę niższa. Warto również podkreślić, że montaż pianki jest bardzo prosty i szybki, natomiast z wełną mineralną jest większy problem, szczególnie w pomieszczeniach o nieregularnym kształcie. Montaż wełny może się znacznie przeciągać, natomiast izolacja natryskowa zostanie założona nawet w przeciągu jednego dnia roboczego. Warto brać pod uwagę wszystkie za i przeciw podczas wybierania najlepszej metody izolacji poddasza.

  • Ile kosztuje ocieplenie poddasza izolacją natryskową?

    Każde poddasze musi być ocieplone, aby eliminowało utratę ciepła z wnętrza domu. Coraz popularniejsza staje się izolacja natryskowa przy pomocy pianki PUR, która obecna jest na polskim rynku już od kilku lat. W tym czasie zdobyła sobie uznanie poprzez wysoką, jakość oraz skuteczność w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną. Izolacja natryskowa jest najprostszą i najszybszą metodą ocieplenia poddaszy. Inną kwestią pozostaje jednak jej cena – na pewno jest to większa kwota niż w przypadku wełny, jednak pianka PUR ma dłuższy okres żywotności i lepsze parametry techniczne, co w ogólnym rozrachunku przemawia na jej korzyść. Jeśli wybierzemy piankę otwarto komórkową to zapłacimy około 50-55 złotych od metra kwadratowego, natomiast pianka zamknięto komórkowa to wydatek rzędu 150-160 złotych od metra kwadratowego. Oczywiście podana cena obejmuje montaż + całkowity koszt wykonania, już bez żadnych ukrytych opłat.

  • Co warto wiedzieć o pianie PUR?

    Piana PUR to bardzo nowoczesna metoda izolacji natryskowej stosowana między innymi na poddaszach. Pozwala na znaczne ograniczenie strat energii, a co za tym idzie na oszczędności w domowym budżecie. Okazuje się, bowiem że poprzez brak lub nieprawidłowo założoną izolację budynek mieszkalny jest w stanie tracić nawet do 60% ciepła! Piana PUR to nie tylko skuteczna izolacja i wyciszenie wnętrza – jest ona korzystniejsza dla naszego zdrowia niż tradycyjna wełna mineralna. Materiał ten znacznie ogranicza przeciągi, poprawiając ogólną, jakość powietrza. Piana PUR izoluje nie tylko od, wewnątrz, ale również zapobiega przenikaniu do wnętrz szkodliwych czynników jak choćby zanieczyszczenia, pyły i gazy. Sprawia, że w ocieplonych wnętrzach znajduje się o wiele mniej wilgoci niż w przypadku izolacji z wełny – dzięki temu ogranicza rozwój szkodliwych dla naszego zdrowia pleśni i grzybów. Właśnie dzięki tym właściwościom izolacje natryskowe świetnie nadają się do domów z małymi dziećmi oraz zamieszkanych przez alergików.

  • Pianki otwarto komórkowe i zamknięto komórkowe – czym są?

    Wśród pianek poliuretanowych można wyróżnić wersję zamknięto komórkową oraz otwarto komórkową. Osobie nieznającej się na temacie te nazwy pewnie niewiele powiedzą, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej i poszerzyć nieco swoją wiedzę. Piana otwarto komórkowa jest to piana oddychająca, ponieważ składa się z szeregu otwartych komórek, w których nie skrapla się woda – jest to materiał idealny do ocieplania wnętrz, szczególnie że ma świetne właściwości wygłuszające i ponadto lekką wagę. Z reguły materiał ten stosuje się do izolowania poddaszy. Drugim rodzajem piany jest wersja zamknięto komórkowa, którą stosuje się na ogół do ocieplania elementów zewnętrznych budynków, w szczególności fundamentów podatnych na wchłanianie wody. Składa się w około 90% z komórek zamkniętych powodujących ograniczenie przepuszczalności, przy tym jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto znać podstawowe różnice między pianami, szczególnie jeśli planujemy wykonać ocieplanie poddasza lub ścian przy pomocy izolacji natryskowej.

  • Czy warto zdecydować się na izolację natryskową poddasza?

    Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zdecydować się na izolację natryskową. Warto sprawdzić jakie korzyści będą z tego płynęły, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Oczywiście izolacja natryskowa jest nieco droższa od wełny, ale wiąże się to z lepszą jakością materiału, jego wytrzymałością oraz właściwościami. Jeśli mamy poddasze i zależy nam na szybkim ociepleniu to wybór piany PUR będzie najlepszym rozwiązaniem – ocieplenie wykonuje się zazwyczaj w przeciągu jednego dnia i nie ma znaczenia, czy mamy prosty dach czy może skosy. Pianka dotrze dosłownie do każdego zakamarku, a dzięki swojej lekkości nie obciąży krokwi tak jak wełna mineralna. Nakładanie jest proste i szybkie, co również pozwala na wyeliminowanie kurzu i jest mało uciążliwe dla samych domowników. Trzeba również dodać, że piana PUR jest dobrą ochroną przed pożarem ponieważ jest materiałem który jest samogasnący, przez co będzie dobrze sprawdzała się na poddaszu. Jeśli mamy możliwość zastosowania izolacji natryskowej to z całą pewnością będzie to dobrym wyborem.

  • Czy piana poliuretanowa nadaje się na niezamieszkane poddasze?

    Nawet jeśli posiadamy w domu niezamieszkane poddasze to warto pomyśleć o jego ociepleniu, ponieważ z całą pewnością nieogrzewane zabiera znaczną część ciepła z domu. Nie jest powiedziane, że w takim pomieszczeniu trzeba zastosować tańszą technologię ocieplenia, wręcz przeciwnie. Warto zastosować pianę poliuretanową, która będzie spełniała funkcję izolacyjną przez długie lata. Jest łatwa w nakładaniu i z racji tego iż zwiększa swoją objętość bez problemów będzie pasowała dosłownie do każdego zakamarka. Z całą pewnością na poddaszu będzie znacznie ciepłej i ograniczona zostanie utrata ciepła, szczególnie w okresie zimowym. Trzeba ponadto wspomnieć, że piana poliuretanowa z racji swojej szczelności uniemożliwia zagnieżdżenie się pod dachem kun, szczurów lub myszy, czego nie można powiedzieć o wełnie mineralnej. W przypadku niezamieszkanego poddasza jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ dzikie zwierzęta są w stanie łatwo zniszczyć warstwę wełnianej izolacji narażając właścicieli domów na dodatkowe koszty.

  • Jaka izolacja i czym wygłuszyć poddasze?

    Mieszkanie i dom powinno być dla nas w pewnym sensie azylem, w którym będziemy w stanie odciąć się od całego świata zewnętrznego i zwyczajnie odpocząć. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że będziemy szukać różnych sposobów izolacji, dzięki którym będzie docierać do nas dużo mniejsza liczba hałasów. Doskonałym przykładem mogą być między innymi izolacje natryskowe na poddaszu, które również dobrze będą izolować wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz. Naturalnie dodatkowo możemy liczyć na ocieplenie poddasza pianą, więc temperatura w sezonie grzewczym będzie o wiele wolniej uciekać z naszego domu, czyli posiadamy praktycznie same plusy takiego rozwiązania. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiamy się nad tym, warto skontaktować się z profesjonalną firmą, która przyśle do nas swojego fachowca, a ten na miejscu dokładnie oceni nasze potrzeby i wyceni całą pracę. Tacy specjaliści z pewnością doskonale znają się na swojej pracy, więc również będą w stanie przedstawić nam dużo większą ilość pozytywnych zastosowań.